ניקוי קורוזיה בטלפון

הסמארטפון לרוב נמצא איתנו בכל מקום, אפילו בשירותים ובמקלחת. הסמארטפון מלא ברכיבים קטנים חשמליים אשר רגישים למים בכל הצורות מאדים ועד למים נוזלים. לעיתים קורה שהטלפון הנייד נחשף למים. זה יכול לקרות אם נופל בטעות לשירותים, או נכנסים אליו אדי המים של המקלחת או שאפילו נשפכה עליו כמות מים מכוס.

הרטיבות עלולה לגרום לקצר בלוח האם, שריפה של רכיבים בתוך המכשיר, נזק לסוללה, נזק למסך והרס של המכשיר. לרטיבות אשר נכנסת למכשיר קוראים קורוזיה. וכדי להיפטר ממנה יש להיכנס למעבדה מקצועית ולבקש תיקון קורוזיה בסמארטפון.

מהי קורוזיה?

קורוזיה היא תהליך כימי שהורס חומרים. ההרס נובע מחשיפה של המתכת לסביבה החיצונית אשר גורמת לחמצון אלקטרו כימי. אחת הדגמאות הנפוצות היא החלודה בברזל אשר נוצרת ממגע של הברזל בחמצן ולחות. מתוך השילובים האלו נוצרים חומצות או מלחים אשר להרס והתפוררות של המתכת. הטלפונים הסלולריים שלכם עשויים ממתכת ורכיבים נוספים אשר עלולים לחוות את התהליך ההרסני הזה בחשיפה למים ולחות. יצרניות הטלפונים משתדלות להשתמש במתכות שפחות רגישות לקורוזיה, אך עדיין יש רכיבים שחייבים להיות עשויים ממתכות מסוימות אשר כן חשופות לנזקי הקורוזיה.

מה לעשות אם הטלפון הנייד שלנו נרטב?

יש מספר דברים שכדאי לעשות בעת חשיפת הטלפון הסלולרי לנוזלים. דבר ראשון, להזיז אותו כמה שפחות על מנת שהמים שנכנסו לא ינועו למקומות נוספים. דבר נוסף וחשוב מאוד, לא לייבש את הטלפון בעזרת מייבש שיער. החום של המייבש חזק מאוד ועלול להרוס רכיבים במכשיר. כמו כן, אם יש במכשיר שלכם סוללה שניתנת לפירוק, עשו זאת בזהירות וכבו את המכשיר על מנת למנוע קצר.

דבר נוסף שכדאי לעשות, לשים את המכשיר בתוך שקית מלאה באורז, אשר יספח את הנוזלים. את הפעולה הזו עשו למשך 24 שעות. לאחר הפעולות האלו, גשו למעבדת סלפי ברמת גן על מנת לבדוק את נזקי הקורוזיה ולנקות אותה. בניקוי קורוזיה בסמארטפון כדאי לפנות אל המומחים בתחום. עליהם לפתוח את הטלפון, לבדוק בעדינות את הרכיבים שניזוקו ובעזרת מכשירים מתקדמים וחומרים המתאימים לניקוי קורוזיה בסמארטפון ינקו את המכשיר.

אנו לא ממליצים לפתוח את המכשיר ולנסות לעשות זאת לבד. יש חשיבות רבה לחומרים בהם משתמשים.

תיקון קורוזיה ב'סלפי'

כמה עולה ניקוי קורוזיה במעבדה?

ניקוי קורוזיה במעבדה ינוע בטווח המחירים 150- 450 ש"ח. הסיבה להפרש הגדול הוא מספר האזורים הנגועים בקורוזיה. לעיתים יהיו גם רכיבים שיש להחליף. אך תיקון קורוזיה במעבדה הוא הדבר הנכון לעשות והתמורה על הכסף גדולה כי תקבלו מכשיר נקי מנזקי המים שהיו בו.

איך תמנעו כניסה של מים למכשיר?

  1. השאירו את הטלפון מחוץ למקלחת. זה הזמן היחיד בו נגיד לכם להיפרד מהטלפון ל-20 דקות.
  2. קנו כיסוי למכשיר המכסה אותו מכל צדדיו. כיסוי טוב יכול למנוע כניסה של מים.

צרו קשר לתיקון מהיר וקל

Images credits: pexels.com, pixabay.com

סגירת תפריט