תיקון וואן פלוס 5T

וואן פלוס 5t, האם הוא מצדיק שדרוג?

לא ברור מדוע Oneplus משיקה מכשיר טלפון חדש בכל כמה חודשים. ייתכן והדבר גורם ללקוחות החברה להרגיש איזשהו תסכול כאשר הם קונים מכשיר חדש ורק מספר חודשים לאחר מכן, מגיע מכשיר מתקדם יותר במעט. מצד שני זה מראה על חברה שנמצאת כל הזמן בעניינים וחברה שנמצאת במרדף מתמיד אחרי המילה האחרונה בשוק הסמארטפונים.

הוואן פלוס 5 T הינו מקרה קלאסי של החברה כאשר זו לקחה את הוואן פלוס 5 (שיש לציין שזכה לביקורות אוהדות) שינתה כמה דברים ויצאה להשקה של מכשיר חדש. אז מכאן עולה השאלה, האם שווה לרכוש את המכשיר החדש או כבר לחכות לדור הבא?

Oneplus 5t

עיצוב וביצועים

וואן פלוס, יצרנית סמארטפונים סינית הינה חברה צעירה ונראה שהיא מתמקדת בגזרת החומרה ומנסה לכבוש את ליבם של הצרכנים במחירים משתלמים לסמארטפונים מתקדמים. ה-OnePlus 5t מציג שינויים בעיקר בעיצוב ואם לדייק במסך המכשיר. וואן פלוס החליטה להצטרף לקטגוריית המסכים הארוכים והיא עושה את זה ללא בעיה. למעשה, החברה הצליחה להכניס מסך גדול יותר באותו שטח הגוף של המכשיר (גודל המכשיר החדש זהה לדור היוצא רק שהפעם מקבלים עוד שטח מסך). הוואן פלוס 5 היה בגודל של 4.4 אינץ' והוואן פלוס 5T מציע מסך בגודל של 6 אינץ' שלמים. יחס המסך אל גוף המכשיר הינו 80%. רזולוציית המסך השתפרה מעט ועדיין היא FUL HD. אמנם לא מדובר ברזולוציה של מכשירי הדגל של החברות הגדולות אך עדיין ישנם מכשירים טובים רבים עם רזולוציה זהה לזו של הוואן וגם בלאו הכי מכשירים המציעים רזולוציות גבוהות יותר בדרך כלל מגיעים עם ברירת מחדל של רזולוציה נמוכה יותר כדי לשמור על הבטרייה (וגם לא ממש שמים לב להבדל).

גם הפאנל זהה לדור הקודם והוא AMOLED אשר ידוע ביכולת ניגודיות גבוהה ולרווית צבעים מוצלחת. יש לציין שחוויית השימוש במכשיר השתפרה ביחס לדור הקודם. כעת אין יותר כפתור בית וכעת וואן פלוס החליטו להעביר לדופן הימני של המכשיר ואת חיישן טיבעת האצבע היא החליטה להעביר לגב המכשיר. אך בכל מה שקשור לעיצוב, אלו בעיקר השינויים הגדולים.

חומרת המכשיר

מכיוון שהמכשיר יצא פחות מחמישה חודשים לאחר הדור הקודם, שוק הסלולר לא הפיק להשתנות הרבה כאשר מדובר בחומרה. מסיבה זו, אין שינויים בחומרה ביחס לדור הקודם. המערכת פועלת על שבב snapdragon 835 עם זיכרון של 6 גי'גה ראם עם 64 גי'גה של אחסון (ניתן להשיג את המכשיר גם עם 8 רארם ו128 גי'גה זיכרון). יש לציין שבמכשיר אין אפשרות להרחבת הזיכרון כך שבמידה ואתם חושבים שאתם עומדים להזדקק לאחר, ייתכן ומוטב שתרכשו את הדגם עם הזיכרון העדיף.

הביצועים של המכשיר טובים ושוב, אין הרבה שינוי מהדור הקודם וזאת כנראה מפני שהחומרה לא השתנתה וגם מערכת ההפעלה של המכשיר נשארה אנדרואיד נוגט עד לאוראו. במבחני תוצאה בכל אופן, המכשיר קיבל ציונים גבוהים יותר מהמכשיר הקודם באחוזים בודדים אמנם אך כנראה שבכל זאת חל שיפור.

סוללה

המכשיר מגיע עם סוללה של 3300 מיליאמפר. אמנם הסוללה זהה למכשיר הקודם אך מכיוון שהמסך של המכשיר גדול יותר, סביר להניח שהסוללה תיגמר מהר יותר. מכיוון שאורך חייהן של סוללות נמדד במספר הפעמים שהן מוטענות מאפס למאה, סביר שבמוקדם או במאוחר תאלצו לבצע החלפת סוללה במעבדת וואן פלוס על מנת שלא תצטרכו להטעין את הטלפון מספר פעמים במהלך כל יום.

מצלמה

למכשיר מצלמת סלפי קדמית עם 16 מגה פיקסל ויש למכשיר שתי מצלמות אחוריות. אחת מהן (המשנית) גם היא 16 מגה פיקסל והראשית עם 20 מגה פיקסל וייצוב אלקטרוני.

נקודות תורפה ותקלות נפוצות במכשיר

 סוללת המכשיר הקטנה ביחס למסך בסדר גודל שכזה, כפי שצוין ייתכן ותדרוש תחזוקה באמצעות החלפת סוללה או עקב טעינות מרובות אשר גורמות לנזק לשקע הטעינה אשר מובילות לצורך בהחלפת שקע טעינה. חסרון נוסף של המכשיר טמון בכך שזה לא אטום כלל. במידה והמכשיר נירטב, ההמלצה היא לכבות ולייבש אותו באופן מידי ולקחת אותו בהקדם לניקוי קורוזיה על מנת למנוע נזקים חמורים יותר.

תיקון והחלפת המסך עבור Oneplus 5t

מכיוון שהמכשיר הינו בעל מסך רחב המגיע ממש עד לקצוות, ההנחה היא כי המכשיר רגיש יותר לנפילות שעלולות לסדוק ולשבור את המסך (בעיה ידועה במכשירים בעלי מסך בסדר גודל שכזה).

אם נפל המכשיר, לעיתים יכולים להיווצר שברים או סדקים אשר יפריעו במהלך השימוש ביום יום, ולפעמים יכולה להתווסף בעיה בטאצ׳ של המכשיר, כך שלא נוכל לבצע אפילו פעולות פשוטות במכשיר. לכן, מומלץ מיד לאחר שמתגלה בעיה במסך להגיע לתיקון של מסך שבור\תקול במעבדת סלפי המתמחה בתיקון למכשירי וואן פלוס 5T.

סיכום וטווחי מחירים

בשורה התחתונה, מדובר במכשיר דגל איכותי אשר עומד בציפיות על פי הבדיקות שהתבצעו. הגימור של המכשיר איכותי, הוא מספק ביצועים טובים ולא סביר שהוא יתקע לכם בעת השימוש. מחירי מכשיר וואן פלוס 5T חדש מתחילים מ-1700 שקלים לדגם ה-6 ראם ואילו את מכשיר ה-8 ג'יגה ראם תוכלו למצוא בכמה מאות שקלים יותר.

image credit: oneplus.com

מה אתם צריכים לתקן?

תיקון שקע טעינה וואן פלוס 5T

תיקון שקע טעינה וואן פלוס 5t

ניקוי קורוזיה וואן פלוס 5T

ניקוי קורוזיה וואן פלוס 5t

החלפת סוללה וואן פלוס 5T

החלפת סוללה וואן פלוס 5t

צרו קשר לתיקון מהיר וקל
סגירת תפריט