תיקון וואן פלוס 5

אודות הוואן פלוס 5

הוואן פלוס חמש שנחשב לממשיך דרכו של ה- oneplus 3t נחשב לכזה שמביא לתמורה טובה למחיר ומספק גאווה רבה ליצרנית "oneplus" הצעירה מסין. אמנם המכשיר יקר יותר מקודמו אך אין וויכוח שהתמורה מרבית כשמסתכלים על רוב האלמנטים.

Oneplus 5

Oneplus הסינית צוברת קהל אוהדים מרחבי העולם כאשר היא מציגה מכשירים איכותיים בקטגוריית האנדרואיד במחירים יחסית שפויים. הוואן פלוס 5 מציג מסך בגודל של 5.5 אינץ' אשר מצויד בהגנת מסך מתקדמת. מערכת עיבוד השבבים מתנהלת על ידי snapdragon 835 אשר נתמכת על ידי זיכרון של 6 ג'יגה ראם. מצלמת הסלפי של המכשיר הינה בעלת 16 מגה פיקסל ומאחור ישנן שתי מצלמות בעלות רזולוציה של 16 ו-20 מגה פיקסל. לפניכם סקירה מקיפה של המכשיר, מהם הדברים שאהבנו ואיפה ניתן עוד לשפר.

סאונד

הסאונד של המכשיר תקין ועובד נפלא בשיחות נכנסות ויוצאות בזכות רמקול פנימי של המכשיר אשר מספק צליל נקי וברור. יחד עם זאת, כאשר משמיעים מוזיקה בעוצמה המקסימלית של המכשיר יכולים להופיע צלילים צורמים.

השימוש במכשיר

המכשיר מתאים ונוח לתפעול ביד אחת גם אם לא ניחנתם בידיים גדולות. המידות שלו באופן כללי מזכירות את המתחרות והעובי שלו נוח מאוד. המשקל שלו, כ-153 גרם בלבד. צנוע יחסית ואין תחושה של החזקת משקל כבד בעת השימוש במכשיר גם בעת שימוש ביד אחת. הגב של המכשיר עשוי אלומיניום קשיח וזה שימושי במניעת החלקות לא רצויות (אך יתרון זה עשוי להתבטל בעת שימוש בכיסוי) והוא נעים למגע. בנוסף, המראה של המכשיר משדר איכות.

בניגוד למכשירים אחרים, כניסת האוזניות והמטען נמצאים בתחתית גוף המכשיר שניהם. במידה והשתמשתם בעבר במכשירי OnePlus, תזהו מיד את מתג ההזזה המחוספס בצד המכשיר שמיועד להעברה בין מצבי צלצול, לא להפריע ושקט.

מסך

המסך בגודל של 5.5 אינץ' מציע רזולוציה של 1080X1920 כאשר צפיפות הפיקסלים הינה 401-PPI. אמנם לא מדובר בנתונים הטכניים המרשימים ביותר ובמיוחד בעידן הנוכחי בו מכשירי דגל מתפארים במסכים מתקדמים יותר, בפועל ככל הנראה שלא תרגישו באיכות תצוגה ירודה. התצוגה הינה Optic AMOLED  מפוארת והבהירות מצליחה להתמודד גם עם השמש הישראלית. רווית הצבעים טובה וגם החדות, אך יש למכשיר נטייה להדגיש צבעים חמים ולהפוך לבן קצת צהבהב. יש לציין שלא מדובר בבעיה חמורה אך ראויה לציון.

חיישן טביעת האצבע

חיישן טביעת האצבע של המכשיר ממוקם במקש מסך הבית. במידה ותשתמשו באלמנט זה, ייתכן ותחושו כי תהליך ההגדרה הראשוני לוקח יותר זמן מהרגיל אך לאחר ההגדרה הראשונית, זיהוי טביעות האצבע מתבצעות במהירות מרבית ומסך הפתיחה של המכשיר עולה תוך פחות משנייה.

ביצועי המכשיר

מדובר במכשיר שיספק את חובבי הביצועים. מעבד העל של המכשיר ה- snapdragon 835 מורכב מ-8 ליבות כאשר 4 מהן במהירות של 2.45 GHZ וארבע נוספים במהירות של 1.9 GHZ. המעבד הגרפי adreno 540 ו-8 הליבות המפעילים את OnePlus 5 לחלוץ בקטגוריה בנושא ביצוע משימות. במבחני ביצועים המכשיר הצליח להשאיר אבק למכשירי פרימיום מוכרים ואין כל צורך להרחיב על דרישות העבודה השוטפות. סביר שלא תיפגשו בעת שימוש במכשיר במסכים קפואים גם כאשר תפעילו אפליקציות כבדות או תפתחו כמה חלונות גלישה במקביל.

גרסאות המכשיר

ניתן להשיג את המכשיר עם תצורת 6 ג'יגה ראם עם 64 גי'גה נפח אחסון וניתן להשיג גם גרסה עם 8 ג'יגה זיכרון ראם ונפח אחסון על סך של 128 ג'יגה. במידה ואתם חוששים שגרס ה-6 ג'יגה לא תספיק לכם, הסירו דאגה מלבכם. בעבור הרוב המוחלט של המשימות המכשיר עומד בעומס ובתור מי שלא ניסה את גרסת ה-8, קשה לי להאמין שהיא תצליח להפעיל אפליקציות במהירות רבה יותֳר ממהירות השיא שבה עובדת גרסת ה-6.

נקודות תורפה ותקלות אפשריות

המכשיר מצוין ועולה על המצופה אך עדיין יש לו כמה נקודות טורפה שמומלץ לשים אליהן לב. המכשיר מצויד בסוללת 3300 מיליאמפר שנחשבת לבינונית וככזו שמסוגלת להחזיק יום עבודה. אך יש לציין שחיי הסוללות נמדד במספר הפעמים שהן נטענו מאפס למאה ולכן כאשר מדובר בסוללה קטנה שכזו, סביר שבמוקדם או במאוחר תרצו לעשות החלפת סוללה במעבדת סלולר.

בניגוד למקובל אצל מכשירי דגל רבים, מכשיר הוואן פלוס 5 לא מצויד בשום רמת אטימות ומסיבה זו המכשיר עשוי לסבול מנזקי אבק ומים בעת שיפגוש בכאלו. במידה ומכשירכם נרטב, יש לכבות אותו באופן מידי ולהביאו למעבדה לתיקון וואן פלוס 5 לצרוך ניקוי קורוזיה כדי למנוע את הצורך בתיקונים גדולים יותר או בהחלפת המכשיר. 

החלפת מסך עבור וואן פלוס 5

זכוכית הגורילה בה מצויד המכשיר אמורה למנוע את הצורך בהחלפת מסך שבור או תקול, אך עדיין תיקון החלפת מסך הינה אחת התקלות היותר נפוצות בפלוס 5. ולכן, כאשר תצטרכו, מומלץ לבקר במעבדת תיקון המתמחה במכשירי החברה כמו מעבדת סלפי הממוקמת ברמת גן.

טווחי מחירים למכשיר

מחירו של מכשיר ה-oneplus 5 חדש מסתובב סביב ה-1500 ₪ כאשר בוחרים בגרסת ה-64GB ו-6 ג'יגה זיכרון ראם, מחיר שאיננו נמוך משמעותית מהגרסאות המתקדמות של המכשיר.

image credit: oneplus.com

מה אתם צריכים לתקן?

תיקון שקע טעינה וואן פלוס 5

החלפת שקע טעינה וואן פלוס 5

ניקוי קורוזיה וואן פלוס 5

ניקוי קורוזיה וואן פלוס 5

החלפת סוללה וואן פלוס 5

החלפת סוללה וואן פלוס 5

צרו קשר לתיקון מהיר וקל
סגירת תפריט